Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Rzut Beretem znów atakuje!

Rzut Beretem znów atakuje!

Elżbieta Lochyńska HR, 2012-03-26 Tagi: Wrocław

W minioną sobotę odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Bumerang. Impreza przygotowywana jest przez Związek Harcerstwa Polskiego. W lutym tego roku Skauci Europy otrzymali zaproszenie do udziału w tymże konkursie. Nasze Stowarzyszenie reprezentował zespół Rzut Beretem z Wrocławia.

Mogliśmy niemalże doświadczyć daru bilokacji, gdyż 24 marca to również dzień pielgrzymek skautów do sanktuariów Maryjnych. Nie chcąc rezygnować z pielgrzymowania, a jednocześnie chcąc podjąć wyzwanie konkursowe i godnie reprezentować Skautów Europy podczas zmagań festiwalowych, członkowie zespołu Rzut Beretem wzięli udział w obu imprezach.

Nie było to łatwe przedsięwzięcie i wymagało nieco wysiłku i skrzętnie przygotowanego planu. W sobotni poranek próby i przesłuchania, następnie szybki wyjazd poza Wrocław i ekspresowe wejście na górę Ślężę w celu dołączenia do pielgrzymujących. W jednej chwili uroczysta Eucharystia, wspólne rozmowy i śpiew, w następnej już siedzieliśmy na widowni oczekując na wyniki konkursu.

Wysiłek opłacił się i wydał plon stokrotny: zespół Rzut Beretem otrzymał Gran Prix i statuetkę Złoty Bumerang. Nasze wykonana piosenek Cisza dokoła oraz A Pacyfiku na Atlantyk jury oceniło bardzo wysoko. Otrzymaliśmy serdeczne gratulacje przewodniczącego jury, który powiedział, byśmy nie zaprzestali grania, ale koniecznie kontynuowali to dzieło, które rozpoczęliśmy. Pójdziemy za tą radą!

Skład zespołu podczas OFPHiT Bumerang:

1. Zuzanna Szwarczyńska – flet poprzeczny

2. Elżbieta Lochyńska  - śpiew

3. Agata Ganczarska – śpiew, skrzypce 1

4. Bartłomiej Ganczarski – skrzypce 2

5. Jacek Szwarczyński – śpiew

6. Witold Świątkowski – śpiew, gitara

Elżbieta Lochyńska HR

Rzut beretem