Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Skauci dla misji

Skauci dla misji

Joanna Przypolska HR, 2012-06-03 Tagi: IX Krajowy Kongres Misyjny Dzieci, służba

W sobotę 26 maja 2012 r. przewodniczki i wędrownicy z warszawskiego środowiska Skautów Europy pełnili służbę podczas IX Krajowego Kongresu Misyjnego Dzieci. Spotkanie zgromadziło 2 tysiące dzieci z całej Polski. Mali misjonarze, formujący się w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci, wspierają „brata na krańcach świata” poprzez całoroczną akcję MOST, czyli swoją modlitwą (M), ofiarą (O), służbą (S) i twórczością (T). Codziennie modlą się, by ich rówieśnicy na całym świecie poznali Pana Jezusa i zbierają swoje drobne ofiary, by przekazać je polskim misjonarzom. Na tegorocznym Kongresie uczestnicy wspierali rówieśników w Sudanie Południowym.

W Kongresie wzięły też udział 3 nasze gromady: dwie dziewczęce i jedna chłopięca. Wilczki spotkały wielu misjonarzy, zarówno polskich, jak i z innych kontynentów, zbierały ich autografy w kongresowych książeczkach, bawiły się na stanowiskach prowadzonych przez misyjnych animatorów – tańczyły przy afrykańskich bębnach, grały w wielkoformatową grę „Afryka Kazika”, strzelały z indiańskiej dmuchawki, uczyły się etiopskiego alfabetu itp. Z Kongresu wyszły z misyjnym kolorowym różańcem, który własnoręcznie zrobiły i z postanowieniem codziennej modlitwy za dzieci z wybranego kontynentu.

Za służby odpowiedzialna była Dominika Pruszczyńska HR, natomiast za promocję – Marek Kulesza. Skauci zaprezentowali nasze Stowarzyszenie jako miejsce mocnej chrześcijańskiej formacji metodą skautową i radosnej odpowiedzialnej służby.

Joanna Przypolska HR