Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Skauci Europy na koncercie ku czci Żołnierzy Wyklętych

W Krakowie harcerki pomagały przy koncercie z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Aleksandra Szuba, 2016-03-01 Tagi: Kraków

W niedzielę 28 lutego w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się Koncert Galowy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Harcerki i Przewodniczki z 2. Hufca Krakowskiego włączyły się w służbę podczas tego wydarzenia, na którym nie zabrakło kombatantów walczących o wolną Polskę- wśród nich był m.in. kapitan Konstanty Kopf ps. "Głowacki", "Pewny", "Zawisza". Spotkanie z kapitanem Kopfem dało nam okazję do interesującej i wartościowej rozmowy.
Gościem specjalnym koncertu byla Katy Carr polsko-brytyjska wokalistka, która w ciekawych, muzycznych aranżacjach stworzyła opowieść o bohaterach, którzy walczyli o niepodległą Ojczyznę. Mogliśmy wysłuchać opowieści m.in o Elżbiecie Zawadzkiej ps. "Zo" - kobiecie-cichociemnej, Ponadto w auli Audytorium wystąpił chór Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz schola Pueri Cantores Sancti Joseph. Wykonali oni pieśni ułożone przez Żołnierzy Wyklętych. 
 
 
 
Służba na koncercie z tak wybitnymi gośćmi, była niewątpliwie samą przyjemnością i radością. Spotkanie z żołnierzami, którzy walczyli o Wolną Polskę jest niesamowitym przeżyciem i wyróżnieniem. 
W rozmowach z kombatantami można było usłyszeć pełne wzruszenia wyznanie: Druhny! Dobrze, że jesteście.
 
Z radością i przejęciem oczekiwać będziemy na kolejne spotkania.
 

https://www.youtube.com/watch?v=F0jo_53y1Jg