Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Skauci Europy na spotkaniu młodzieży diecezji siedleckiej

Skauci Europy na spotkaniu młodzieży diecezji siedleckiej

Michał Walicki HR, 2012-06-27 Tagi: Jerycho Młodych, duszpasterstwo, Garwolin, Pilawa

W dniach 22-24.06.2012 r. Skauci Europy po raz wtóry współorganizowali „Jerycho Młodych” spotkanie młodzieży diecezji siedleckiej. Tegoroczne spotkanie młodzieży diecezji siedleckiej organizowane pod hasłem „Kod Miłości” zgromadziło w Pratulinie – miejscu męczeństwa w 1874 r. 13 unitów - ponad 2000 uczestników. Dla wędrowników z Garwolina i Pilawy okazja do przyjechania tam i podjęcia służby nie mogła zostać niewykorzystana. W tym roku była to służba porządkowa i logistyczna. Pierwszy raz uczestniczyli w niej też harcerze z nowopowstałych zastępów Puszczańskich z Białej Podlaskiej i Horbowa. Prócz przygotowania placu spotkania dla 2000 uczestników, grupa skautów wybudowała również obozowisko prezentujące styl Skautów Europy.

Tematem przewodnim tegorocznego „Jerycha Młodych" było wesele Jakuba i Racheli. Przykład biblijnych zakochanych stanowił punkt wyjścia dla konferencji i świadectw na temat miłości – czystej, wiernej, prawdziwej. Nie zabrakło czasu na adorację i Eucharystię, rozważania oparte na żywocie bł. Karoliny Kózkówny, warsztaty w grupach i koncert zespołu Love Story. Jako wędrownicy mogliśmy jedynie po części czerpać z programu spotkania, dzień i w nocy wspomagając organizatorów – pilnując pól namiotowych, dbając o porządek, przygotowując pochodnie wykorzystywane w procesji i na wiele innych sposobów. Dla uczestników Jerychońskiego spotkania był to czas radosnego skupienia się na rzeczach najważniejszych, dla nas wędrowników – czas owocnej służby, a dla wszystkich po trochu – czas otwarcia się na działanie Pana Boga. W sobotę 24.06 na spotkaniu pojawił się ordynariusz siedlecki bp Zbigniew Kiernikowski, który wygłosił katechezę, w której zwrócił uwagę na chrześcijańską koncepcję życia i miłości.

Już po raz drugi Skauci Europy pomagali burzyć mury Jerycha nad Bugiem. Owocem zeszłorocznej służby było powstanie dwóch samodzielnych zastępów: w Białej Podlasce i Horbowie.

Michał Walicki HR
szef garwolińsko-pilawskiego kręgu wędrowników św. Andrzeja Boboli