Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Skauci powitali nowego metropolitę krakowskiego

Szymon Helbin, wędrownik z 1. Hufca Krakowskiego, 2017-02-20

Przedstawiciele 1 i 2 Hufca Krakowskiego wzięli udział we Mszy Świętej sprawowanej przez nowego metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

Była to jedna z pierwszych Eucharystii sprawowanych przez nowego pasterza wawelskiej owczarni. Hierarcha w homilii podkreślił, że Jan Paweł II Wielki był światłem dla świata. Był takim "miastem położonym na górze", które każdy musiał zauważyć. Był solą dla tego świata - solą mądrości, nie ludzkiej, lecz Chrystusowej. Dlatego mamy prawo nazywać go wielkim. Nadto naszym zadaniem jest starać się go naśladować w kroczeniu za Jezusem; w wierności, powołaniu, jakim obdarzył nas Pan.

Szefowe i szefowie uczestniczący w Eucharystii brali udział w procesji z darami, a po zakończonym nabożeństwie przekazali metropolicie zaproszenie na „Dzień Modlitw”, który w tym roku Środowisko Krakowskie zorganizowało w Oświęcimiu, a którego istotnym elementem będzie Droga Krzyżowa w byłym nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.

Liczymy na to, że Ksiądz Arcybiskup pozytywnie odpowie na nasze zaproszenie. Jako jego diecezjanie otaczamy go modlitwą, o którą prosimy również was - Braci i Siostry w przyrzeczeniu harcerskim.