Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkania namiestnicze szefowych

Skauci Europy, 2014-04-22 Tagi: Rzekotka, Cardinal, Wajnganga, Kraków, Zabrze

W dniach 4-6 kwietnia do Krakowa zawitały dwie ekipy krajowe. Rzekotka - ekipa zielonego namiestnictwa i Cardinal - ekipa czerwonego namiestnictwa wraz z duszpasterzem. Po raz pierwszy na Śląsku, w Zabrzu, odbyło się spotkanie ekipy żółtego namiestnictwa Wajnganga
W spotkaniu Cardinala uczestniczyło łącznie 11 szefowych ognisk młodych i szefowych ognisk szefowych. Spotkanie prowadziła namiestniczka przewodniczek Olga Tołwińska HR - a dotykało ono m.in. tematów ogólnopolskiej wędrówki ognisk młodych przewodniczek, korzystania z narzędzi metodycznych czerwonej gałęzi (m.in. Śladów Ognia, pracy z Matkami Drogi) i wrześniowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przewodniczek. Na spotkaniu została także mianowana asystentka namiestniczki przewodniczek Anna Mazurek HR.

Rzekotka w której uczestniczyło 25 przewodniczek, składała się w 95% z drużynowych, które przyjechały z Lublina, Wrocławia, Olszyny, Rząsin, Rawy Mazowieckiej, Garwolina, Pilawy, Puław, Warszawy i Krakowa. Spotkanie prowadziła namiestniczka harcerek Anna Chałupa HR, a głównym tematem obrad był zbliżający się wielkimi krokami Eurojam, a w szczególności przygotowania do pierwszego w historii Federacji biwaku drużynowych, analiza zajęć i całego planu Zlotu oraz praca nad Wielkimi Grami. Wystartowała także tegoroczna edycja gry Złote Żaby, odbyły się debaty o sposobach fundraisingu oraz analiza zapisów Karty Skautingu Europejskiego.

W spotkaniu żółtym uczestniczyło 17 przewodniczek z różnych zakątków kraju. Pod wodzą namiestniczki Barbary Pizoń HR dzielne Akele i przyboczne pogłębiały swoją wiedzę i szlifowały warsztat z ekspresji, rękodzieła, a także pracowały nad nowymi stopniami dla wilczków. Nie zabrakło czasu na wspólny śpiew i rozmowy metodyczne. Podczas tego weekendu, przewodniczka ze Śląska - Alicja - złożyła przyrzeczenie, co było niewątpliwie bardzo ważnym i radosnym momentem.

Anna Chałupa HR
Anna Mazurek HR
Barbara Pizoń HR