Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie Akel w Asyżu!

Spotkanie Akel w Asyżu!

Magdalena Biernacka, 2011-04-12 Tagi: wilczki, spotkania, Europa, Asyż, Włochy

W miniony weekend, 9-10 kwietnia 2011, odbyło się spotkanie Akel w niezwykłym miejscu – w samym centrum wilczkowego ducha, w mieście św. Franciszka patrona żółtej gałęzi – w Asyżu! Polskę reprezentowało troje szefów – namiestniczka Kasia Dyba HR, namiestnik Przemek Chojnacki HR i Magda Biernacka.

Spotkanie przebiegało niezwykle intensywnie. Na miejscu czekało na nas ponad 200 uczestników! Zostaliśmy podzieleni na 10 gromad – każda otrzymała inny kolor chust, oddzielnego Akelę i Baloo (księdza). Nasi współwilcy bardzo przejęli się naszą obecnością. Starali się mówić jak najwięcej po angielsku, a Giacomo i Matteo na bieżąco tłumaczyli.
Uczestniczyliśmy we Mszy świętej w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, w której wnętrzu znajduje się maleńki kościółek odbudowany rękoma św. Franciszka. Lunch podano w iście wielkopostnym stylu biedaczyny z Asyżu - bułka i kilka oliwek popitych wodą. Mieliśmy także krótki czas na zwiedzanie Bazylik św. Franciszka (wybudowanej wbrew jego ostatniej woli) i św. Klary (wraz z jej pięknie zachowanym ciałem) oraz Piazza del Comune (dawne miejsce spotkań tutejszych mieszkańców). W chłodnych murach Bazyliki mogliśmy wysłuchać konferencji kardynała Włoch nt. roli chrześcijaństwa we współczesnym świecie.
To spotkanie dało nam możliwość szerszego spojrzenia na piękne dzieło, które wykonujemy, na pracę z dziećmi. Tu każdy poczuł się jak wilczek, a przecież taki maluch tkwi w głębi nas i nie możemy o tym zapomnieć! Nie było żadnych konferencji o metodzie, tylko zabawa, gry, rozmowy, poznawanie nowych osób i po prostu bycie ze sobą. Totalne odstresowanie się i naładowanie akumulatorów! Polecam!

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj:
https://picasaweb.google.com/kasiadorotka/WlochyWybrane?authkey=Gv1sRgCKz-k9jwmLeqiwE&feat=directlink#

Magdalena Biernacka sam.
przyboczna 2. Gromady Łęczyńskiej