Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie Hufcowych i Ekipy Krajowej w Bakowie Górnym

Szefowe nurtu żeńskiego wędrowały i naradzały się w okolicach Łowicza


Ekipa Krajowa Harcerek i Hufcowe Skautów Europy spotkała się od 6 do 8 listopada w Bąkowie Górnym, gdzie proboszczem jest nasz skautowy duszpasterz, ks. Konrad Zawiślak, by wspólnie zastanowić się nad apostolskim charakterem ruchu skautowego.

Już w piątkowy wieczór przewodniczki serdecznie przywitała grupa młodzieży z parafii św. Mikołaja. Wspólnym śpiewom i zabawom nie było końca.

Spotkanie rozpoczęło się poranną Mszą Świętą w kościele parafialnym. Choć dzień nie zapowiadał się słoneczny przewodniczki, wyruszyły na krótką wędrówkę do Soboty, znanej z „Potopu” Sienkiewicza, ciesząc się wspólnym czasem oraz podziwiając jesienny krajobraz. W drodze było dużo śpiewu, rozmów. Nie zabrakło strawy dla ducha oraz ciała.

Ten czas wypełniły również wartościowe konferencje oraz przygotowanie do wydarzeń jakie czekają na wszystkie harcerki i przewodniczki w obecnym roku harcerskim : Wielkie Harce Majowe - przeżywane w duchu przygody i pamięci o 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży - doskonała okazja do służby drugiemu człowiekowi oraz czas spotkania z papieżem Franciszkiem. Szeroko poruszanym tematem była też formacja przewodnicze w ognisku oraz wymiar apostolski naszego ruchu, co w niezwykle interesująco przedstawił ks. Paweł Tambor, duszpasterz ekipy krajowej dziewcząt i rektor seminarium kieleckiego. Odwołując się do Ewangelii, w ruchu skautowym odnaleźć możemy pasterzy, którzy dbają o swoje owce, troszczą się o formację i rozwój swoich podopiecznych. Obecni się również Rybacy, którzy zarzucają sieć i łowią tych wszystkich spragnionych przygody i wprowadzają ich w ten niesamowity świat życia skautowego. Nasze rozważania na ten temat mogły realnie wypełnić się podczas  wieczornego ogniska z młodzieżą oazową z parafii.

Spotkanie zakończyła niedzielna Eucharystia w kościele parafialnym.