Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie Krajowej Ekipy Wilczków

Spotkanie Krajowej Ekipy Wilczków

Anna Godlewska, 2011-03-16 Tagi: wilczki, Krajowa Ekipa Wilczków, spotkania, Wajnganga

W sobotę 5 marca odbyło się spotkanie Wajngangi czyli Krajowej Ekipy Wilczków. KrEW to ok. 10 osób – namiestniczka wilczków, asystentki oraz zaproszone do Ekipy Akele z doświadczeniem, w większości pełniące obecnie służbę w różnych gromadach z całej Polski. Obrady miały miejsce w Kobyłce – w domu namiestniczki Kasi Dyby HR. Ekipa nie była liczba, ale rozmowy były burzliwe i owocne.

Spotkanie zdominował temat Wielkich Łowów 2011, które nieuchronnie się zbliżają. Został zmodyfikowany ich plan oraz ukształtowała się ostateczna koncepcja wydarzenia. Choć jest ona dość nowatorska w odniesieniu do poprzednich lat, to jest nadzieja, że dzieci wyjadą szczęśliwe, a Ekipa wróci z notatkami pełnymi pomysłów na przyszłość.

Nie zabrakło czasu na poruszenie innych ważnych tematów, m.in. o współpracy z rodzicami i problemami z nią związanymi. Anna Godlewska wędr. została odpowiedzialna z ramienia Namiestnictwa za współpracę z rodzicami, czyli zajmie się m.in. najpilniejszą sprawą - stworzy dokument dotyczący takiej współpracy w żółtej gałęzi, który trafi do wszystkich Akel.

Rozmowy toczyły się również nt. obniżenia wieku szkolnego, poruszony został też temat uznawania szczepów oraz nowej książeczki Mowgliego.

Kolejne spotkanie Wajngangi za jakiś czas w Lublinie!

Anna Godlewska wędr.
akela 4. Gromady Radomskiej FSE
asystentka hufcowej ds. wilczków