Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie Krajowej Ekipy Wilczków w Lublinie

Spotkanie Krajowej Ekipy Wilczków w Lublinie

Katarzyna Dyba, 2011-10-28 Tagi: ekipa krajowa, spotkania, Dżungla, Lublin, Chełm, Puławy, Łęczna, Kraków, wilczki

W dniach 14-16 października w Lublinie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Krajowej Ekipy Wilczków oraz szefowych gromad z chorągwi lubelskiej (Puławy, Chełm, Nałęczów, Łęczna, Kraków i Lublin).

Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w sobotę o godz. 7:00. Następnie w Prywatnej Szkole Katolickiej im. ks. K. Gostyńskiego odbyły się obrady.

Podczas spotkania była obowiązkowa wspólna gra (tym razem planszowa Wielka Gra – "Wyprawa po wodę”), śpiewanie wilczkowych piosenek, dzielenie się nowinkami ze swoich jednostek, pokazy zdjęć, konferencje oraz warsztaty metodyczne i manualne.

Na warsztatach metodycznych były poruszane tematy: "15 elementów metody skautowej (wymiary, cele, motory)", oraz "Rodzice - nasze dobro", czyli jak rozmawiać i postępować z rodzicami wilczków. Podczas każdego ze spotkań żółtych szefowych nieodzowna jest też obecność na zajęciach "Księgi dżungli”. Tym razem miałyśmy krótkie warsztaty "Księga dżungli w praktyce". Pojawił się u nas również gość - Ewa Iwańska, redaktor prowadząca pisma "Dżungla” - z krótkim przypomnieniem o istnieniu pisma dla wilczków oraz propozycją współpracy dla szefowych. Ostatnim tematem jak został podjęty, były igraszki wilczkowe w 2012 roku dla jednostek żółtych w Chorągwi Lubelskiej.

Razem spędziłyśmy bardzo intensywnie to półtora dnia, ale nie zapomniałyśmy o zabawie, na którą stare wilki (czyli szefowe) też zawsze znajdą chwilkę.

Następne nasze spotkanie odbędzie się 7-9.12.2011 w Warszawie lub okolicach.

Katarzyna Dyba HR,
namiestniczka wilczków