Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Spotkanie opłatkowe Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Piotr Sitko, 2005-01-24

18 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się po raz kolejny opłatek prezydentów i burmistrzów "miast papieskich" organizujących Dzień Papieski. Był to czas podsumowania działalności Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w propagowaniu nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Na spotkaniu obecni byli Prymas Polski kard. Józef Glemp, abp Tadeusz Gocłowski, bp Piotr Libera, szefowie Fundacji, prezydenci i burmistrzowie "miast papieskich", a także organizacje wspierające działania Fundacji: ZHR, ZHP, KSM i oczywiście SHK ZAWISZA FSE.

Wspólnie z naczelniczką przełamaliśmy się opłatkiem z ks. Prymasem, abp. Gocłowskim, bp. Liberą, panami Piotrem Gawłem, Markiem Zdrojewskim, prezydentami i naszymi przyjaciółmi z innych organizacji. Wszyscy serdecznie nas pozdrawiali, życzyli wielu owoców naszej pracy, rozwoju.

Ogłoszono też hasło V Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Orędownik Prawdy". W tym roku przypada dokładnie w tym dniu, kiedy wspominamy wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - 16 października.

Już dzisiaj pomyślcie, co zrobić w waszych środowiskach, by jeszcze lepiej ukazywać naukę naszego kochanego Ojca Świętego, co zrobić, by ten Dzień Papieski był niezapomnianym wydarzeniem w waszych miejscowościach.