Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Piotr Sitko HR, 2014-02-24 Tagi: Dzień Myśli Braterskiej, Pałac Prezydencki

W związku z przypadającym 22 lutego br. Dniem Myśli Braterskiej Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się z przedstawicielami organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta RP. W spotkaniu uczestniczył także Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Klimczak.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego (Piotr Sitko HR – przewodniczący) oraz Stowarzyszenia Harcerskiego.

Podczas spotkania poruszono kwestię aktualnych wydarzeń na Ukrainie, zwłaszcza w kontekście pomocy skautom ukraińskim i Polakom mieszkającym na Ukrainie. Poza tym przedstawiciele harcerzy przedstawili Pierwszej Damie swoje plany na rok 2014. W tym roku przypada wiele uroczystości i rocznic narodowych, które będą wzmocnione wsparciem organizacji harcerskich. Wśród najważniejszych wydarzeń wymienić należy  70. rocznicę Powstania Warszawskiego, 25-lecie Wolności oraz kanonizację Jana Pawła II. Harcerze przedstawili Małżonce Prezydenta bieżące informacje na temat organizacji Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w 2023 roku.

Obchodzony 22 lutego każdego roku Dzień Myśli Braterskiej to jedno z najważniejszych świąt harcerskich i skautowych na świecie. Jest to jednocześnie rocznica urodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. W tym dniu harcerze składają sobie życzenia, wysyłają kartki oraz organizują różnego typu spotkania, podczas których wymieniają się doświadczeniami.

Piotr Sitko
przewodniczący SHK-Z FSE

fot. Wojciech Olkusnik, prezydent.pl

Spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2014, fot. Wojciech Olkusnik, prezydent.pl