Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Spotkanie z Prezydentem RP

Spotkanie z Prezydentem RP

Urszula Rojek, 2010-11-12 Tagi: Prezydent, spotkania

W środę, 10.11.2010 odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji harcerskich z prezydentem, Bronisławem Komorowskim. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała 12 osobowa grupa przewodniczek i wędrowników na czele z Przewodniczącym Jarosławem Sroką, Naczelniczką Katarzyną Kieler i Przewodniczącym Rady Naczelnej Markiem Muchą.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji odsłonięcia tablicy upamiętniającej zaciągnięcie warty przed Pałacem Prezydenckim przez polskich żołnierzy w sierpniu 1915 r. Przewodniczący naszego Stowarzyszenia, podobnie jak inni przedstawiciele władz harcerskich, złożył wieniec w imieniu naszej organizacji.

Pan Prezydent wygłosił przemówienie, w którym nawiązał do obecnych przed Pałacem Prezydenckim harcerzy jako do nowego pokolenia zmiany wartowników, którzy mają teraz troszczyć się o dobro kraju. Podkreślał, że w tworzeniu nowoczesnego społeczeństwa bardzo ważny jest ten młodzieńczy entuzjazm i patriotyzm, który cechuje styl harcerski.

Następnie odbyło się mniej oficjalne spotkanie z parą prezydencką, a mianowicie kominek z pieśniami harcerskimi i patriotycznymi, przeplatanymi opowieściami Prezydenta i jego żony związanymi z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości w drużynach, z których się wywodzą.

Po tym mieliśmy okazję porozmawiać z parą prezydencką. Bylismy zaskoczeni gdy okazało się, że Pan Prezydent kojarzy "Zawiszaków" z Lublinem. My z kolei zaskoczyliśmy Pana Prezydenta informacją, że jesteśmy w wielu miastach w Polsce i że komisarzem całej Federacji jest Polak - Zbigniew Minda! Później razem z parą prezydencką zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, wręczyliśmy folder o Skautach Europy, kalendarz oraz Tumbaj.