Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Srebrny jubileusz Legwana

Srebrny jubileusz Legwana

Leszek Piątek HO, 2012-11-01 Tagi: spotkania, legwan, Warszawa

Już po raz 25. szefowie harcerzy z całej Polski spotkali się, aby wymienić się doświadczeniami i doskonalić swoje umiejętności jako drużynowych. Jubileuszowy Legwan odbył się przy klasztorze oo Pallotynów w Warszawie.
Ponad 30 drużynowych dyskutowało o problemach w swoich jednostkach i sposobach na ich rozwiązywanie, a także o projektach Husarii, Jarmarku i nowej książeczce sprawności. Nie zabrakło też najświeższych informacji na temat Eurojamu 2014 prosto od szefa programowego Marcina Kuczaja. Specjalną prelekcję o wodzostwie wygłosił Piotr Bogusz..
Warszawską "Nową Jakością" było wieczorne zwiedzanie miasta zorganizowanie w formie gry. Legwana uświetniło spotkanie z nowo wybranym Biurem Federalnym oraz przemówienie nowego Komisarza Federalnego, Martina Hafnera.
Doskonalenie umiejętności drużynowych, ale także trzymanie kontaktu między znajomymi z całego kraju - to cele spotkań Legwanowych. Do tego warto przywołać słowa jednego z drużynowych: "Jeżdżę na każdego Legwana. Jestem winien swoim harcerzom, żeby być na czasie i wiedzieć co dzieje w naszej zielonej gałęzi".
Drużynowi wspólnie zredagowali na nowo wymagania 15 sprawności, zaproponowali ramowy plan dnia na Eurojamie oraz wizję pozostałych zajęć między zbliźniaczonymi zastępami zza granicy.
Następny Legwan już w kwietniu w Krakowie.

Leszek Piątek HO