Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Środowisko dolnośląskie na wędrówce we Francji

Środowisko dolnośląskie na wędrówce we Francji

Dominika Wawrzyniak HR, 2013-08-17 Tagi: Francja, wędrówka

19 lipca 2013 r. godzina 15.00, Wrocław. Żar leje się z nieba. Środowisko dolnośląskie Skautów Europy rusza na letnią wędrówkę wśród malowniczych krajobrazów Francji. 20 wędrowników i 31 przewodniczek wraz z 5 duszpasterzami przebyło tysiące kilometrów, by doświadczyć mistyki takich miejsc jak Lisieux, Le Mont Saint Michel, Le Puy-en Veleay, Ars, Metz.

Temat przewodni: „Windą do nieba” doskonale oddawał ducha spotkanych na drodze świętych – św. Tereski, św. Michała Archanioła, św. Jana Marii Vianey oraz cel pięciodniowej wędrówki w Ognisku/Kręgu, jakim było pielgrzymowanie do Madonny w Le Puy.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy położoną nieopodal Metz polanę Plaine de Geai, która 3 sierpnia 2014 r. będzie miejscem ceremonii otwarcia czwartego w historii UIGSE-FSE Eurojamu!

Piękny czas „młodych w drodze” był czasem spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, z francuską kulturą, przyrodą i kuchnią. Jesteśmy mile widziani przez Francuzów, którzy nie szczędzili życzliwości i pomocy, zatem jeśli grupa Skautów Europy zechce się wybrać w któreś z tych miejsc, na pewno będzie to niesamowite doświadczenie przygody – naprawdę warto!

Wędrując każdy z nas mógł zadać sobie pytanie: Czy idę właściwą drogą? A może trzeba jednak iść inną? Jaką? Teraz po powrocie czas na owoce…
Kto pojechał – ten wygrał!

Dominika Wawrzyniak HR
szefowa wrocławskiego Ogniska św. Rity