Wędrówka hufcowych - Tatry 2006

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Wzięło w nim udział 15 osób z całej Polski (Garwolin, Kraków, Lublin, Puławy, Radom, Warszawa, Wrocław).

Już podczas przejazdu ze swoich hufców na miejsce spotkania, czyli do Zakopanego, każda grupa dojazdowa miała za zadanie przedyskutować kwestie podane przez naczelnika w specjalnie przygotowanym liście.

Na miejsce pierwszego noclegu - do Zakopanego do domu rekolekcyjno-wypoczynkowego ojców franciszkanów - dojeżdżaliśmy w różnych godzinach.

Rano po Mszy św. i śniadaniu wyruszyliśmy w drogę, w góry. W ciągu dnia mieliśmy wiele czasu na rozmowy, dyskusje, jednym słowem pogłębianie więzi między nami. Podczas jednej z pierwszych przerw podsumowaliśmy dyskusję z samochodów, w której poruszaliśmy m.in. temat wielkości i trudu misji hufcowego.

Godzina Drogi - nie mogło tego bardzo ważnego punktu zabraknąć także i na tym wyjeździe. Piękno górskiego krajobrazu i cisza sprzyjały modlitwie - spotkaniu z Bogiem.

Po południu doszliśmy do schroniska "Murowaniec", gdzie mieliśmy spędzić drugą noc.

Swój udział w tym spotkaniu mieli także namiestnicy. Przypomnieli oni najważniejsze elementy pedagogiki po to, byśmy mogli jeszcze lepiej je realizować.

Rozmowy na tematy ważne i te mniej ważne ciągnęły się aż do późnego wieczoru.

Niedziela - dzień Pański - rozpoczął się dla nas Eucharystią. Następnie po krótkim śniadaniu podsumowaliśmy na górskiej łące spotkanie i rozstaliśmy się, by wrócić do swoich środowisk.

Andrzej Wieliczko HR