Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wędrówka Kręgu Wędrowników - relacja

Wojtek Nowak HO, 2016-11-27

Dnia 18 listopada 2016 Kręgiem Wędrowników Chrystusa Króla wyruszyliśmy na naszą wędrówkę szefów.

Kilkunastoosobowa grupa wędrowników podzielonych na trzy ekipy, pierwszego wieczoru rozlokowała się w jugowickiej Albertówce. Po Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Grzegorz Tabaka, przystąpiliśmy do wspólnej kolacji. Po wstępnym zapoznaniu się wszystkich uczestników udaliśmy się na spoczynek. Wędrówka zapowiadała się znakomicie.

Następnego dnia z samego rana po jutrzni i śniadaniu wyszliśmy w trasę. Początkowo wszyscy wędrowaliśmy wspólnie. Później każda z ekip obrała sobie własną trasę. Celem naszej ekipy - św. Franciszka - była poniemiecka sztolnia “Włodarz”. Każdy z nas poznał historię ludzi, którzy zginęli w strasznych warunkach kopalni.

Popołudnie zeszło na dotarciu do schroniska “Pod Przełęczą” i przygotowaniach do wieczornej biesiady. Po zmroku rozpoczęliśmy uroczystą kolację. Wśród wielu przysmaków przygotowanych na ogniu znalazła się golonka, zupa chlebowa i spaghetti carbonara. Po uczcie nadszedł czas na wspólny śpiew oraz wysłuchanie rozważań szefów przygotowujących się do Wymarszu Wędrownika. Późnym wieczorem wymaszerowaliśmy wspólnie na zbocze wielkiej sowy i przy blasku pochodni asystowaliśmy Karolowi Kucharowi i Kubie Matejukowi w ich obrzędzie Wymarszu.

W niedzielę zdobyliśmy Wielką Sowę. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Pieszycach, skąd udaliśmy się do Dzierżoniowa na pociąg powrotny.

Każda wędrówka to czas refleksji, poznania drugiego człowieka i spotkania z Bogiem. Jest to niesamowite przeżycie, które zostaje w pamięci na długo. Taka właśnie była nasza wyprawa.