Wędrówka Ogniska Naczelnictwa

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności


Wyprawa była solidna i przygodowa a wybrana trasa ciekawa ? Rudawy Janowickie chyba nie mają lepszego czasu okazywania całego swojego piękna jak to czynią jesienią. Klimat gór, płynących potoków, mijanych ruin zamków wpływał korzystnie na  wspólnie spędzony czas.

Tematem duchowym były słowa Jana Pawła II zawarte w Ecclesia in Europa (przygotowanie do Euromootu). Naczelniczka będąc świeżo po spotkaniu w Rzymie przekazała nam także słowa z samego serca Kościoła ? wyrażające dużą nadzieję w nas pokładaną oraz oczekiwania.

Wędrówka była czasem czerpania sił i wzmacniania wspólnoty. Była też czasem pracy - omówienia aktualnych wydarzeń i sytuacji w poszczególnych środowiskach oraz najbliższych planów i projektów. Nie zabrakło też czasu na głębszą refleksję naszych celów i metody w kontekście współczesności, naszego dziś. Widoczna jest konieczność świeżego i ponownego powrotu do źródeł czyli  potrzeba świadomości  pracy wychowawczej i formacyjnej. Stawiamy na jakość, by dopiero mając tak spakowany plecak, ruszać dalej?

Wśród tematów metodycznych krążyła kwestia działania chorągwi (rzecz nowa dla nurtu żeńskiego), system zastępowy na każdym szczeblu - rzecz niesamowicie sprawdzająca się i umożliwiająca wychowanie personalistyczneoraz kontakt indywidualny na każdym etapie. Omówione zostały tez dokładnie cele poszczególnych chorągwi i namiestnictw.  Tematów pedagogicznych również nie brakowało; zaskoczyły zarówno w ilości jak i w różnorodności.

Julia Ruman HR