Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Warsztaty dziennikarskie 2007

Joanna Maj, 2007-04-26 Tagi: warsztaty, Gniazdo

Na 21-22 kwietnia zjechali do Warszawy najlepsi zawiszaccy redaktorzy, osoby wprawione już w dziennikarskim fachu, a także te, które dopiero chciały wdrożyć się w pracę przy najlepszej harcerskiej gazecie - jak określił Gniazdo Zbigniew Korba - naczelnik SHK Zawisza FSE.

W sobotę rąbka tajemnicy na temat pracy w mediach uchylił nam Jacek Karnowski (m.in. szef IAR) - gość specjalny warsztatów "Gniazdo 2007". Dyskusje na temat wizji zawiszackiego pisma nie miały końca, prowadzono m.in. rzeczowe rozmowy dotyczące poszczególnych działów magazynu, a także zastanawiano się nad dewaluacją słowa "deadline".

W niedzielę tematem numer jeden było Radio Euromoot. Wskazówek jak zrobić dobry materiał do rozgłośni, udzielał Paweł Zuchniewicz (m. in. Radio Józef). Niezwykle rozwijający okazał się prowadzony przez niego warsztat techniczny, podczas którego reporterzy pracowali nad wcześniej zebranymi przez siebie nagraniami o Ojcu Świętym Janie Pawle II.

Redaktor prowadząca Gniazda - Małgorzata Sobich już zaprasza wszystkich ciekawych medialnego świata na warsztaty za rok.