Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Warsztaty "Dżungli" 2007

, 2007-06-17 Tagi: Dżungla, warsztaty

W dniach 25-26 maja 2007 r. w warszawskim Biurze Stowarzyszenia odbyły się warsztaty dla redakcji pisma dla wilczków "Dżungla".

Warsztaty rozpoczęły się 25 maja o godz. 18.00. Na spotkanie przybyły osoby z różnych środowisk: warszawskiego, lubelskiego i małogoskiego, więc początek spotkania przeznaczyliśmy na zapoznanie się. W warsztatach uczestniczyli: Anna Rogowska - namiestniczka wilczków, Leon Juszkiewicz - namiestnik wilczków, Damian Duda - redaktor naczelny, Marcin Zakaszewski - redaktor techniczny oraz Zosia Kisiel, Zosia Domosud, Agnieszka Wojtasiewicz, Sylwia Kudlak, Gosia Siemiątkowska, Asia Gańko, Marta Koszko, Kasia Krzaczek i Piotr Łopuszański. Każdy krótko o sobie opowiedział i rozpoczął się Festiwal Piosenki Wilczkowej. Nauczyliśmy się wielu piosenek przetłumaczonych z francuskiego, np. "Skały narady to czas":

Z oddali słychać wezwanie,
Ze wszystkich sił biegnij na radę,
Skały narady to czas,
Akela wzywa już nas.

Ref.: Ze wszystkich sił biegnij wnet,
Abyś był tam, gdzie radę zacząć już czas.

Dzięki temu poczuliśmy wilczkowy klimat warsztatów. Gdy już opadliśmy z sił, udaliśmy się na łowy... i upolowaliśmy pyszną pizzę. Około 21.30 powiedzieliśmy sobie "dobranoc" i rozeszliśmy się na noclegi.

26 maja rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Opaczewskiej. Następnie namiestnicy, redaktor naczelny, techniczny i fotograf podzielili się swoimi uwagami i pomysłami dotyczącymi artykułów, rysunków oraz zdjęć. Omówiliśmy również system pracy redakcji i nieco go ulepszyliśmy.

Pomysły sypały się jak z rękawa, więc szybko uporaliśmy się ze stworzeniem planu kolejnego numeru "Dżungli".

W południe przybył gość specjalny - Franciszek Kucharczak, redaktor "Małego Gościa Niedzielnego". Podzielił się z nami swoim bogatym doświadczeniem dotyczącym pisania dla dzieci. Udzielił wielu rad, jak mamy zainteresować wilczki "Dżunglą", jakie artykuły zamieszczać oraz jak je pisać. Ponadto ocenił poprzednie numery, powiedział, co jego zdaniem warto poprawić. Podsunął nam kilka pomysłów, które możemy wykorzystać w kolejnych numerach "Dżungli".

Po obiedzie podzieliśmy się na grupy i zaczęliśmy tworzenie nowego numeru. Redaktorzy pisali artykuł, graficy zapoznawali się ze sposobami składania gazety. W tym czasie rysownicy projektowali logo "Dżungli". Gdy poszczególne grupy skończyły już swoją pracę, rysownicy przedstawili kilka propozycji logo i cała redakcja wybierała najlepszą. Po burzliwych naradach, zdecydowaliśmy się na jedno i już niedługo stanie się ono oficjalnym logo "Dżungli".

Na koniec podsumowaliśmy warsztaty, zebraliśmy wnioski, omówiliśmy zmiany i rozpoczęliśmy burzę mózgów, która miała na celu znalezienie sposobów propagowania "Dżungli". Padały różnorakie propozycje, jednak zdecydowaliśmy się tylko na niektóre z nich. Wkrótce okaże się, czy są trafione.

Na koniec rozmawialiśmy o gromadach, wilczkach, dzieliliśmy się doświadczeniem, a także pomysłami na temat pracy w jednostce. Pożegnaliśmy się w przyjaznej atmosferze. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne spotkanie redakcji będzie równie udane.