Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Warsztaty ekspresji w Ząbkach

Warsztaty ekspresji w Ząbkach

Damian Miros, 2012-12-10 Tagi: Warszawa, warsztaty ekspresji

W terminie 27-31 grudnia 2012 odbędą się długo wyczekiwane ogólnopolskie warsztaty ekspresji dla czerwonej gałęzi prowadzone przez Bruno i Marie-Camille Borde!

Termin: 27-31 grudnia 2012 r. (od czwartku do poniedziałku)

Miejsce: Ząbki k. Warszawy, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, ul. Harcerska 9  http://www.zabkig1.pl/

Koszt: 60zł + każdy przywozi świąteczne jedzenie na pierwszy dzień warsztatów

Zgłoszenia do 16 grudnia 2013 r. (niedziela) na adres: damko1994@wp.pl

Organizatorzy:

Damian Miros HO, damko1994@wp.pl

Anna Dąbrowska

Prowadzą: Bruno i Marie-Camille Borde

Warsztaty poprowadzą Bruno i Marie-Camille Borde –specjaliści od ekspresji skautowej. Organizowali dziesiątki kursów szkoleniowych dla drużynowych dotyczących między innymi ekspresji. Piastowali wszelkie możliwe funkcje w Skautach Europy we Francji (francuska organizacja Skautów Europy liczy obecnie 28 tysięcy członków). Marie-Camille jest od 5 lat naczelniczką harcerek (czyli nr 1 we Francji). Prywatnie mieszkają w Wersalu i pracują w międzynarodowym koncernie farmakologicznym w Paryżu: Marie-Camille w administracji, a Bruno jako chemik.

Kurs ma na celu nauczyć i wyćwiczyć jego uczestników w technikach harcerskich wykorzystywanych podczas przedstawień na wyjazdach, m.in. pantomima, ruchome obrazy, chór mówiony, chińskie/czeskie cienie, gra sceniczna, pacynki, marionetki, scenografia, balet, opera, śpiew. Wezmą w nim udział liderzy lokalnych środowisk skautowych z Mazowsza i innych regionów Polski, w wieku licealnym i studenckim, czyli przewodniczki i wędrownicy (najstarsza gałąź wiekowa Skautów Europy).

Kurs będzie prowadzony w języku angielskim. W mundurach. Nocleg w szkole na karimatach w śpiworach. Warto wziąć: notatniki, śpiewniki, instrumenty muzyczne i inne przydatne do ekspresji gadżety/materiały; czyli rzeczy, które pomogą nam dzielić się doświadczeniami i pomysłami. Prysznice i dostęp do wi-fi.

Damian Miros