Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Warsztaty muzyczne FSE w Krakowie

W Krakowie odbyły się kolejne warsztaty muzyczne FSE

Paulina Zarosińska, 2016-01-21 Tagi: Kraków, Krajowa Ekipa Muzyczna, warsztaty muzyczne

W dniach 8-10 stycznia 2016r. odbyła się VIII edycja Warsztatów Muzycznych FSE. Była to impreza dla przewodniczek i wędrowników z całej Polski i tak też było - udział wzięli wędrownicy i przewodniczki z Krakowa, Warszawy, Lublina czy Wrocławia. Dzięki temu można było zawrzeć wiele nowych znajomości z ludźmi z całego kraju.

W tym roku Warsztaty Muzyczne odbyły się w mieście królów Polski - Krakowie. Byliśmy ulokowani w klasztorze sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, w samym centrum miasta. W piątek warsztaty rozpoczęły się warsztatem w głosach, natomiast zakończyły się nieszporami. W sobotę rozpoczęliśmy jutrznią w przepięknej klasztornej kaplicy po czym nastąpiło spotkanie z Bogiem w Eucharystii i śniadanie. Od 10:00 aż do 19:00 wspólnie muzykowaliśmy.

Zaczęliśmy rozśpiewką, później odbył się warsztat w głosach, na którym miałam okazję poznać wiele nowych pieśni. Następnie odbył się warsztat całym chórem. Nasze śpiewy zrobiły na mnie wielkie wrażenie, nie spodziewałam się aż tak wielkiego efektu :). Godzina światła, obiad i kolejny warsztat z chórem, na który wszyscy szli z wielką radością i ochotą, między innymi dzięki charyzmatycznemu dyrygentowi. Zwieńczeniem sobotniego muzykowania była próba tutti chóru i orkiestry, która wspaniale akompaniowała naszemu śpiewowi. Potem był czas na relaks - zwiedzaliśmy Kraków nocą.

 

Wieczorem już tylko nieszpory, no i zabawa taneczna dla chętnych. Niedzielę rozpoczęliśmy jutrznią i śniadaniem. Następnie udaliśmy się na rozśpiewkę, warsztat i Mszę Św. do kościoła misjonarzy… i nawet dotarliśmy tam w całości, bez wywrotki! :) Sukces ogromny, biorąc pod uwagę zlodowacenie chodników. W klasztorze misjonarzy mieliśmy czas na zwiedzenie muzeum misyjnego. Po uroczystej Mszy Świętej odbył się opłatek ze środowiskiem krakowskim. Co najbardziej zapamiętam z warsztatów? Na pewno śpiewanie "Gaudete" (ciągle brzmi mi w uszach), wspaniałą atmosferę, śpiew chłopaków dobiegający zewsząd, miłego dyrygenta i panów kontrolerów z tramwaju numer 10.

Do zobaczenia na kolejnej edycji Warsztatów! Może tym razem Lublin...? :)

Paulina Zarosińska

Lubelskie Ognisko Młodych Przewodniczek