Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Warsztaty muzyczne w Częstochowie

Joanna Remiszewska sam., 2012-06-28 Tagi: warsztaty muzyczne, Częstochowa

Już po raz drugi grupa przewodniczek i wędrowników z całej Polski uczestniczyła w Warsztatach Muzycznych, które odbyły się w dniach 7-10 czerwca w Częstochowie. Śpiewacy i zespół muzyczny podczas trzech dni pracy i ćwiczeń opracowali kilkanaście utworów muzycznych, które będą wykorzystane podczas nadchodzących wydarzeń takich jak sejmik oraz coroczne wędrówki przewodniczek i wędrowników.

Celem Warsztatów było rozwinięcie wśród uczestników umiejętności i pasji muzycznych, którymi będą mogli dzielić się w swoich środowiskach, oraz służyć na wspólnych spotkaniach. Zajęcia z emisji głosu z Panią Iwoną Czarny, wielogodzinne próby i ćwiczenia to coś co wypełniało czas skautów po brzegi. Dzięki wspólnej pracy udało się stworzyć czterogłosowy chór wraz z zespołem instrumentalnym.

Nauka, ćwiczenia i zmagania się ze swoim głosem to jednak nie wszystko. Wieczorami łączyło nas wspólne zwiedzanie Częstochowy, emocje związane z kibicowaniem naszym piłkarzom, gry, ognisko i oczywiście wspólna modlitwa przed obrazem naszej Matki.

Wszystkim tym wydarzeniom przypatrywali się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mieli oni również swoje 5 minut podczas wieczornego ogniska gdzie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i włączyli się we wspólną zabawę.

Całość zakończyła Msza Święta w niedzielę, gdzie Skauci Europy zaprezentowali zdobyte umiejętności.

Jednak to nie koniec. Nie spoczywamy na laurach. Z niecierpliwością czekamy do sejmiku, gdzie znowu się spotkamy, pomuzykujemy i pobawimy. W powietrzu czuć nowego ducha, nową jakość liturgii. Mamy nadzieję, że powoli zacznie on przenikać do jednostek, hufców i środowisk w całym kraju. Wszystko w naszych rękach!

 

Joanna Remiszewska sam.