Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wataha wiosenna

Szymon Helbin, 1. Hufiec Krakowski, 2017-04-06

W ubiegły weekend blisko czterdziestu szefów pedagogicznych żółtej gałęzi uczestniczyło w ogólnopolskim spotkaniu ekipy namiestniczej. Wiosenna Wataha odbyła się w dniach 31 marca - 2 kwietnia w Staniątkach koło Krakowa.

Spotkanie miało miejsce w zabytkowym, pochodzącym z XII wieku, Opactwie św. Wojciecha, gościnnie u Mniszek Benedyktynek.

Głównym tematem zjazdu była organizacja Wielkich Łowów. Nie zabrakło także rozmów i dyskusji na bieżące tematy. Pierwszy dzień spotkania zakończyła konferencja zaproszonego gościa - pana Piotra Słabka, teologa zafascynowanego neurobiologią i duchowością Ojców Pustyni, po której słuchacze udali się na wyjątkową, nocną wędrówkę, by zmierzyć się ze swoim "ja". Próbując wsłuchać się w swoje myśli, uczestnicy przemierzali samotnie w ciszy i w mroku Puszczę Niepołomicką. Dla wielu z nich z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.

W niedzielę po śniadaniu Szefowie uczestniczyli we Mszy Świętej po, której siostra Anna pokazała im klasztorne muzeum i oprowadziła po zabytkowym kościele. Zwiedzający odwiedzili także kaplicę z cudownym obrazem Matki Bożej Bolesnej. Po tym miłym akcencie krajoznawczym nadszedł czas na Akademię Dżungli, w ramach której zgromadzeni mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z pracy z dziećmi w swoich gromadach, omówić wątpliwości, czy zadać pytanie namiestnikowi, w raz z którym wyjaśniali bardziej zawiłe kwestie wychowawcze i metodyczne. Spotkanie zakończył niedzielny obiad.

Dziękujemy wszystkim, bez których Wataha nie mogłaby się odbyć: Namiestnikowi Żółtej Gałęzi wraz z ekipą asystentów i wszystkim przybyłym szefom. Z całego serca dziękujemy Siostrom, które przyjęły nas po królewsku i zachęcamy innych, by skorzystali z zaproszenia przełożonej opactwa do odwiedzin. Ze swojej strony polecamy siostry benedyktynki waszej modlitwie.