Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wędrówka ekipy krajowej i hufcowych

Wędrówka ekipy krajowej i hufcowych

Marcin Kruk HR, 2010-11-08 Tagi: wędrówka, ekipa krajowa

W dniach 05-07 listopada 2010 odbyła się jesienna wędrówka ekipy krajowej harcerzy i hufcowych. Spotkaliśmy się wieczorem w piątek w Inowłodzu - przybyło w sumie 16 szefów oraz 2 księży duszpasterzy z całego kraju.

W sobotę rano uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej dla nas w XI-wiecznym romańskim kościele św. Idziego w Inowłodzu.Mała kamienna świątynia, półmkrok świtu rozświetlany blaskiem świec na ołtarzu, w kandelabrach pod ścianami i wielkim kolistym świeczniku zwisającym ze sklepienia (kościół nie posiada elektryczności), skupienie, modlitwa, Eucharystia. To dobry początek naszej drogi. Po śniadaniu warsztaty nad dokumentem porządkującym przygotowanie logistyczno-administracyjne do obozu letniego drużyny/gromady. Ok. 10.00 wyruszamy w drogę w siąpiącym listopadowym deszczu. Trasa wiedzie wzdłuż Pilicy, po drodze przygody - przeprawa wpław przez wezbraną rzeczkę, ugrzęźnięcie w błocie, etc. Most na Pilicy w Spale zapewnił nam niezbędną osłonę od deszczu na czas gotowawania obiadu - w płomieniach ognisk buzowały duszone warzywa z kurczakiem w sosie curry oraz wołowina z marchewką serwowana z kaszą gryczaną - gotujemy w dwóch ekipach. W międzyczasie rozmowy, wymiana doświadczeń, dyskusje metodyczne. Dobry styl, duch, smak wędrówki. Już solidnie po zmroku dochodzimy do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie rozlokowujemy się przy parafii Świętej Rodziny prowadzonej przez oo filipinów. Wieczór nasycony jest kolejnymi warsztatami, prezentacjami, intensywną pracą. Dołącza Komisarz Federalny - Zbigniew Minda - prowadzi warsztat dotyczący rozwoju naszego ruchu. Po pracownitym dniu czas na spoczynek. Rozbrzmiewa Salve Regina i wkrótce wszyscy śpią.

Pobudka 6.30, Angelus Domini i rozpoczynamy kolejny dzień. Po śniadaniu ciąg dalszy warsztatów - przygotowania do wielkiej gry narodowej STROGI, prowadzenie kręgu szefów etc. W przerwach śpiewamy. Czasu jak zwykle za mało, aby wszystko dobrze omówić -  poczucie niedosytu jest nam dobrze znane - tempus breve est! Uczestniczymy we Mszy Świętej parafialnej o godz. 11.00, na której mamy swoje 2 minuty w czasie ogłoszeń. Przy tej parafii powstaje nowe środowisko skautów europy z inicjatywy hufca rawskiego. Pozostaje jeszcze sprawne sprzątanie i pożegnania.

Następne spotkanie w kwietniu 2011.

Marcin Kruk HR
naczelnik harcerzy