Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wędrówka hufcowych i ekipy krajowej harcerek

Wędrówka hufcowych i ekipy krajowej harcerek

Milena Suliga HR, 2013-11-02 Tagi: Częstochowa, ekipa krajowa, hufcowe

W dniach 18-20 października odbyła się pierwsza w tym roku harcerskim wędrówka hufcowych i krajowej ekipy harcerek. Wraz z duszpasterzem ekipy naczelniczki, ks. Pawłem Tamborem, spotkaliśmy się w Częstochowie u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej, by wspólnie powierzyć Jej opiece nasze spotkanie, służbę i nasze środowiska.

Większą część spotkania poświęciliśmy na długie rozmowy, podczas których poruszyliśmy temat dobrego przygotowania drużyn do Eurojamu i roli hufcowych w zdobyciu dofinansowania na ten cel. Omówiliśmy kwestię  pracy nad patentami skautmistrzowskimi,  zastanawialiśmy się nad rolą HR-ek w Stowarzyszeniu. Wysłuchaliśmy wieści z poszczególnych namiestnictw oraz z Bluszcza, hufcowe wymieniły się swoimi doświadczeniami z pracy w hufcach. Długo i zawzięcie dyskutowaliśmy na temat pracy na „śladach ognia”.  Oprócz niekończących się rozmów był także czas na modlitwę w kaplicy Jasnogórskiej oraz sobotnią  wędrówkę po Jurze. Nie zabrakło gotowania na ognisku i śpiewu harcerskiego. W drodze towarzyszyła nam przepiękna Pieśń Obrońców Częstochowy (http://www.youtube.com/watch?v=LYEnsqMc5Nk).

Spotkanie było nie tylko szansą na dyskusję nad ważnymi kwestiami metodycznymi, ale także okazją na „doładowanie akumulatorów” w radosnym gronie przepełnionym duchem harcerskim.

 

Milena Suliga HR