Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Weekend ekipy krajowej i hufcowych - 2-3 kwietnia 2011

Weekend ekipy krajowej i hufcowych - 2-3 kwietnia 2011

Łukasz Polański HR, 2011-04-04 Tagi: spotkania, wędrówka, naczelnictwo, ekipa krajowa

W pięknej i malowniczej miejscowości Sąspów, w bliskim sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego, miał miejsce pierwszy tegoroczny weekend ekipy krajowej i hufcowych. Gościło na nim siedemnastu szefów, reprezentujących takie środowiska jak: Kraków, Wrocław, Warszawa, Puławy czy Radom. Nie zabrakło również namiestników wszystkich gałęzi, no i oczywiście naczelnika – Marcina Kruka.

W niezwykle intensywnym tempie omówiliśmy kwestie: przyznawania stopni instruktorskich, harmonogramu przygotowania obozów, rozwoju naszego stowarzyszenia oraz „fundraising-u i akcji 1%” (niezmordowanego w tym temacie Pawła Sowy).

Ponadto każdy z namiestników przedstawił najistotniejsze sprawy związane z daną gałęzią.

Gośćmi specjalnymi weekendu byli: ksiądz proboszcz pobliskiej parafii, próbujący odpowiedzieć nam na pytanie „Czy cel uświęca środki?” oraz komisarz Zbyszek Minda, który na podstawie własnych doświadczeń uświadamiał nam jak istotna w naszej pracy wychowawczej jest współpraca z rodzicami.

W programie nie zabrakło także przyjemnych „przerywników” w postaci śpiewów oraz krótkiej wędrówki, dzięki której mogliśmy poznać uroki wspomnianego już Ojcowskiego Parku.

Z radością i nowym zapałem, który „wlał” w nas na zakończenie komisarz, wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków, by spotkać się ponownie „już” na jesieni…

 

Łukasz Polański HR
hufcowy radomski