Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa

Weekend Harcerek Rzeczpospolitej

Olga Łukowska, 2005-04-13

Sobota 12 marca 2005 r., godz. 10.30 - Msza św. w kościele NMP Królowej Świata w Warszawie. I adoracja "Bo miłość Chrystusowa nigdy nie umniejsza, a ogrom Jego dobroci nie może się wyczerpać". Tak rozpoczęło się trzecie Forum Harcerek Rzeczypospolitej i weekend formacyjny dla Matek Drogi.

W programie znalazł się też element wędrowania - z kościoła do biura Stowarzyszenia, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Kolejnym punktem programu była konferencja ks. Piotra Zamarii pt. Eucharystia - źródłem życia i miłości. Po obiedzie zaczęła się część warsztatowa spotkania - w grupach poruszałyśmy ważne tematy, m.in. jaka powinna być Matka Drogi, jakie są pierwsze kroki wspólnego wędrowania Matki Drogi oraz kierownika duchowego z przewodniczką.

Kolejnego dnia spotkania, w niedzielę, gościłyśmy p. Alinę Petrową-Wasilewicz, redaktor Katolickiej Agencji Prasowej, z którą dyskutowałyśmy na temat patriotyzmu w dzisiejszych czasach, czyli miłości do naszej ojczyzny wyrażanej przez konkretne drobne gesty i działania. Pani Alina, od lat wspierająca nas swoim doświadczeniem, zachęcała nas do społecznej aktywności.

Pożegnałyśmy się odczuwając pewien niedosyt i mając świadomość, że jest jeszcze dużo spraw, którymi mogłybyśmy się dzielić. Następne Forum - za rok w Lublinie.

Olga Łukowska HR