Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wielkie Łowy - Kraków

Patryk Ławski, akela 1 Gromady Krakowskiej, 2017-06-11

Od 19 do 21 maja krakowskie wilczki spotkały się na Wielkich Łowach w Niepołomicach nieopodal Krakowa.

W piątek miały miejsce dwa świeczyska- pierwsze o Mowglim i Ankusie królewskim w scenerii przesłuchania sądowego. Drugie o św. Franciszku i wydarzeniach z jego życia. 
W dzień przyjazdu wilczki ustaliły ze starymi wilkami regulamin i rozlokowały się w zaprzyjaźnionej szkole. Nie zabrakło czasu na gry i zabawę na świeżym powietrzu i boisku przyszkolnych. W sobotę miały miejsce Wiosenne zmagania - tory przeszkód, siłowe zadania. Wilczki walczyły z całych sił o najlepsze noty.Potem przyszedł czas na warsztaty manualne. Chłopaki przygotowali grzechotki z kaszy i bębenki z kubków (balonów użyli jako membrany). Po południu odbyła się Wielka Gra, Wilczki dostały wiadomość, że Mowgli. Chwile potem inne zwierzęta z Dżungli , które odnaleźli na sali gimnastyczne, powiedziały, co mają robić, by go znaleźć.Zwierzęta bardzo dziwnie się zachowywały. Pogrążone były w transie, majaczyły. Od Bagheery dowiedzieli się, że muszą odszukać wszystkie zwierzęta, bo każde ma jakąś informację na temat chłopaka.Aby zdobyć informacje chłopaki musiały wykazać się niemałym talentem- wymyślali piosenki wilczkowe, chwalili się znajomością pierwszej pomocy i pokazywali, że umieją przejść po moście linowym.
Po Wielkiej Grze odbyły się podchody dookoła szkoły, by powrócić przed salę gimnastyczną do chatki Messui - zbudowanej z materacy. Niestety wilczki nie wytrzymały napiętej atmosfery i staranowały chatkę, więc nie było wielkiej bitwy na koniec. 
W niedzielę wszyscy udali się do kościoła a po Mszy świętej odbyła się uczta Ikkiego. Wilczki przygotowały desery z owoców, herbatników, jogurtów i płatków kukurydzianych. Po posprzątaniu szkoły uczestnicy spotkali się na Apelu i wrócili do domów.