Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wielkie Łowy w Krakowie

Wielkie Łowy w Krakowie

Anna Godlewska, 2011-05-06 Tagi: wilczki, Wielkie Łowy

30 kwietnia do Krakowa zjechało się, razem z szefowymi, prawie 190 wilczków z Mazowsza (Radom, Warszawa, Łomianki, Garwolin, Pilawa, Rawa), Łęcznej i Krakowa. Krakowska szkoła podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera w mgnieniu oka wypełniła się radosnymi śpiewami.

Wielkie Łowy są cyklicznym spotkaniem żółtej gałęzi, na które przyjeżdżają gromady wilczków z całej Polski!

W tym roku zlot odbył się w innej formie – w formie warsztatów ekspresji. Przygotowała go szefowa wilczków w Polsce - Katarzyna Dyba HR wraz ze swoją asystentką Anną Godlewską wędr., przy ogromnej i nieocenionej pomocy ekipy logistyczno–zadaniowej. Pracy było sporo…

Sobotni obiad rozpoczął nasze spotkanie. Po nim wilczki ruszyły na pierwszą część warsztatów z ekspresji scenicznej, na których ćwiczyły w sześciu grupach różne techniki ekspresji. Wieczorem odbyło się świeczysko tematyczne o postaci Jana Pawła II, poprowadzone i przygotowane przez Akele. 1 maja nastąpił ciąg dalszy warsztatów ekspresji i olimpiada sportowa. Odbył się też warsztat, na którym tworzyłyśmy dekorację na wieczorne świeczysko, którego tematem był „Pamiętnik Mowgliego”. Podczas świeczyska wilczki wykorzystały wcześniej zdobytą wiedzę, używając technik, których się nauczyły. W niedzielę uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej w pobliskim kościele.

Wszystko udało się świetnie, wilczki wyjechały zadowolone a ekipa organizatorów odetchnęła z ulgą.

Były to zdecydowanie udane Wielkie Łowy, przede wszystkim pod względem logistycznym!

Do zobaczenia na następnych Łowach!

 

Anna Godlewska wędr.
Asystentka namiestniczki wilczków
Akela 4. Gromady Radomskiej FSE