Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Wielkie Łowy wilczków w Płońsku

Wielkie Łowy wilczków w Płońsku

Krzysztof Jakubiak HO, 2011-05-05 Tagi: Wielkie Łowy, Płońsk, wilczki

W tym roku, w dniach 30 kwietnia – 2 maja, niemal 180 wilczków i ich szefów z całej Polski spotkało się na Wielkich Łowach w położonym na północ od Warszawy Płońsku. Zlot poprowadził tandem złożony z namiestnika wilczków Przemysława Chojnackiego HR i jego dzielnego asystenta Piotra Krzysztofika. Warto nadmienić, że patronem szkoły, w której się zatrzymaliśmy, jest Jan Paweł II.

Wszystkie gromady pojawiły się na miejscu w sobotę w porze obiadowej. Po wspólnym posiłku wilczki udały się na Wiosenne Zmagania, w trakcie których mieli okazję wykazać się w całym wachlarzu sprawnościowych konkurencji. Kiedy nastał "Czas nowej gwary" – nasza sfora narobiła w płońskiej Dżungli nie lada hałasu, śpiewając radośnie wilczkowe piosenki.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było świeczysko. Jego motywem przewodnim, w związku z beatyfikacją naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, były młodzieńcze lata życia Karola Wojtyły. W niedzielę wieczorem tematyka życia nowego błogosławionego była kontynuowana na ognisku, którego tematem był pontyfikat papieża Polaka. Na ten wieczór wszystkie gromady przygotowały specjalne lampiony w kolorach szczepów. Przed ogniskiem wzięliśmy udział we Mszy Świętej w pobliskiej parafii.

Nie mogło obejść się oczywiście bez Wielkiej Gry w trakcie której szóstki dzielnie wykonywały powierzane im zadania, by w kulminacyjnym momencie pokonać przeciwników i dostać się na pola uprawne nieopodal Dżungli.

W tej krótkiej relacji nie możemy zapomnieć o druhach z radomskiej Ekipy Młodych Wędrowników. Przez całe Wielkie Łowy radośnie służyli nam swoją pomocą, dbając o wypełnienie naszych brzuchów wykwintnymi posiłkami. Pracy łatwej nie mieli, ale ducha służby pokazali! Dziękujemy!

Wielkie Łowy upłynęły nam wszystkim w atmosferze radości, śmiechu i zabawy. Oby przyszłoroczne były jeszcze lepsze!

 

Krzysztof Jakubiak HO