Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
WOW - Wieczerza Opłatkowa Warszawy

WOW - Wieczerza Opłatkowa Warszawy

Jakub Rożek, 2011-02-01 Tagi: spotkania, wigilia, Warszawa

Pomimo szalejącej grypy, gorącego okresu sesji egzaminacyjnej i innych przeszkód, 23 stycznia 2011, na Wielki WOW (czyli Wieczerzę Opłatkową Warszawy) zjechały się wszystkie ogniska i kręgi ze środowiska warszawskiego FSE.

Swoją obecnością zaszczycili nas liczni przyjaciele i sympatycy Skautów Europy, dzieląc z nami czas niedzielnego popołudnia w Lasku Bielańskim. Gościliśmy także naczelniczkę Kasię Kieler HR.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy Domu Rekolekcyjnego , którą celebrowali niezawodni (i niezbędni) duszpasterze  jednostek warszawskich, z diecezjalnym duszpasterzem harcerzy ks. Pawłem Kulpińskim na czele.

Tuż po zakończeniu  Eucharystii przeszliśmy do niecierpliwie oczekiwanej cześci artystycznej WOW-u czyli "Opowieści o Bożym Narodzeniu". Długo by opisywać te pomysłowo i barwnie przedstawiane scenki teatralne w wykonaniu uczestników. Odbiegały one na pewno  od utartych schematów szkolnych jasełek... Fruwające wśród widzów anioły o męskim operowym głosie, czy rapujący król Herod, który perswadował publice (z odpowiednią dla tego rodzaju muzyki gestykulacją), że jest najpotężniejszym władcą w państwie, niech będą przywołaniem zaledwie namiastki tego co zostało zaprezentowane w sztuce.

Po części kulturalnej wkroczyliśmy w część kulinarno-towarzyską spotkania. Zasiedlismy do wieczerzy, którą poprzedziło tradycyjne dzielenie się opłatkiem. WOW zakończyło wesołe zjeżdżanie na sankach z zaśnieżonych górek Lasku Bielańskiego.

Było WOW!

Jakub Rożek
Krąg Młodych Wędrowników bł. ks. Jerzego Popiełuszki