Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
XLI MacLaren

XLI MacLaren

Michał Fabiszewski HO, 2011-05-10 Tagi: Mac Laren, Francja, Lublin, Garwolin, Radom, Pionki

Gdy dzwony rezurekcyjne przestały bić, a wszyscy siadali do świątecznego śniadania, kilku wędrowników z Garwolina, Lublina, Łowicza, Pionek i Radomia wyruszyło do Francji, by uczestniczyć w elitarnym kursie MacLaren. MacLaren to tygodniowy obóz w międzynarodowym towarzystwie prowadzony przez Jean-Philippe Gayola namiestnika francuskich skautów.

Tegoroczny już XLI MacLaren zgromadził szefów z Polski, Niemiec, Austrii i Francji wokół słów encykliki Benedykta XVI „Caritas in Veritate”.

Bogaty program duchowy oraz zintensyfikowane konferencje z dziedziny Katolickiej Nauki Społecznej były głównymi punktami każdego dnia obozu. Nie zabrakło prawdziwego stylu skautowego podczas codziennego obozowania w zastępach.

Każdego wieczoru gromadziliśmy się na ognisku, gdzie poznawaliśmy tajniki ekspresji na bardzo wysokim poziomie, a ostatniego wieczoru każdy z nas wypalił w ogniu swój kawałek drewna, z którego przygotujemy kiedyś swoje odznaki leśne. Żar tych ognisk i wiele pozytywnych wspomnień wypaliło się w naszych sercach. Teraz pora działać…

Michał Fabiszewski HO