Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
XXII Legwan - the meeting place

XXII Legwan - the meeting place

Jerzy Żochowski, 2011-03-17 Tagi: legwan, Wrocław, spotkania

Jechać czy nie jechać? Oto jest pytanie! Gdyby Hamlet żył w naszych czasach mógłby zadać je sobie w kontekście Legwana. Czy warto jechać, często przez pół Polski, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu?! 25 szefów odpowiedziało sobie na to pytanie krótko: Warto! I przybyli do Wrocławia na XXII Legwana.

Choć program był napięty i wiele tematów do omówienia, wszyscy ze śpiewem na ustach przystąpili z zapałem już od sobotniego ranka do zgłębiania tajników zielonej metody. Był czas i na konferencję o historii FSE, tandemie wychowawczym, kontaktach z rodzicami i na owocne dyskusje o Harcach Majowych i Ostrogach. Wieczorem jak zwykle zwiedzanie miasta i tradycyjna pizza, a także specjalnie dla uczestników Legwana małe show w wykonaniu Namiestnika i Duszpasterza - tandem wychowawczy w działaniu, tzn. na dwuosobowym czerwonym rowerze.

Niedzielny poranek upłynął pod znakiem warsztatów teatralnych, a Legwana zamknęła uroczysta Msza Święta, po której już tylko podsumowanie, pociąg i długa podróż do domu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją oraz materiałem video na skaut.fse.pl.

Jerzy Żochowski HO
drużynowy 1. Garwolińskiej FSE