Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Zespół skautowy

Zespół skautowy "Rzut beretem" wyróżniony!

Elżbieta Lochyńska HR, 2012-02-14 Tagi: kultura, Wrocław

12 lutego Ośrodek "Pamięć i Przyszłość" zorganizował koncert "Hard as a Rock", który upamiętnił 70. rocznicę powstania AK. W finałowym etapie tego ogólnopolskiego konkursu wystąpiło dziesięć grup. Wśród nich był skautowy zespół „Rzut Beretem”.

Duża scena wrocławskiego Teatru Lalek była wypełniona do ostatniego miejsca. Na widowni zasiadło wielu kombatantów oraz członków ich rodzin. Pojawiły się różne style, czasami szokujące dla weteranów. Jednak wszystkie zespoły prezentowały swoje utwory z dużym zaangażowaniem, wykazując profesjonalizm i oddanie sprawie.

Jury przyznało nagrodę główną oraz trzy wyróżnienia. Zwyciężył zespół „Ostatni Dzień” z Wrocławia z piosenką „Wolność”. Pierwsze wyróżnienie otrzymał nasz zespół „Rzut Beretem” za piosenkę „Twardzi jak skała”. Gdy przyjmowaliśmy na scenie gratulacje od przewodniczącego jury wśród dynamicznej owacji ze strony widowni, nastąpił moment dla nas niesamowity, bez precedensu. Przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK wręczył nam opaskę naramienną AK. Składając ją drżącymi rękoma na moje dłonie powiedział, że jest to specjalne wyróżnienie tylko dla nas od wszystkich żołnierzy za ten właśnie utwór, który: „Trafił prosto do serc, który wykonaliśmy dla nich z ogromnym oddaniem”. Zapanowało ogólne wzruszenie.

Wyróżnienie ze strony kombatantów było najwspanialszą nagrodą, jaką mogliśmy otrzymać.

 

Elżbieta Lochyńska HR

 

Wyróżnienie dla zespołu skautowego "Rzut beretem"