Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Zielność zdecydowanie się zieleni - Rzekotka w Lublinie

Zielność zdecydowanie się zieleni - Rzekotka w Lublinie

Anna Chałupa, 2011-10-29 Tagi: Lublin, spotkania, Rzekotka, ekipa krajowa harcerek

Pierwsze w tym roku harcerskim spotkanie Rzekotki - Ekipy Krajowej Harcerek już za nami. Lublin przywitał nas wielką gościnnością i otwartością – zapewne jeszcze tam wrócimy. Nie da się ukryć, że zielona ekipa dziewczyn ruszyła w tym roku z wielką mocą i mega entuzjazmem.

Na spotkaniu blisko 30 szefowych przez dwa dni debatowało, dzieliło się zadaniami, wypracowywało kierunki rozwoju gałęzi na najbliższy rok. Projekty i pomysły, które postawiłyśmy w tym roku za priorytetowe wymagać będą bardzo dobrej organizacji i zaangażowania wszystkich drużynowych. Wśród głównych celów na najbliższy czas i tematów, które się przewijały przez całe spotkanie trzeba wymienić Wielkie Harce Majowe, które w tym roku harcerskim odbędą się na Dolnym Śląsku, Ogólnopolską Wielką Całoroczną Grę, tzw. OWCę, która ma wyłonić najlepsze polskie zastępy dziewczyn i przygotować wszystkich do harców, pracę nad historią naszego Stowarzyszenia i nowymi wydawnictwami dla harcerek, a także rozpracowywanie wymiaru europejskiego, czyli wyjazdy, współpracę, obozy szkoleniowe polskie i zagraniczne. O wartości rozmów kuluarowych, międzywarsztatowych, przyspacerowych, obokherbatowych mówić chyba nie trzeba, bo wartości relacji i przyjaźni nie da się ocenić.

W ramach sobotniego spaceru i poznawania lubelskich zakamarków byłyśmy na bardzo mocnej w treści i wrażenia wizycie w obozie na Majdanku, z najlepszym przewodnikiem jakiego można było sobie wyobrazić. To miejsce i tamten wieczór pozostanie na długo w naszych sercach. Cały czas spotkania - jego radość, wspólne gry, rozmowy, śpiew i kręcenie filmu umocniły ducha przyjaźni i pozwoliły nabrać sił do pracy.

Kolejna Rzekotka już w grudniu, gdzieś na Mazowszu.

Drogie Zielone nie może Was zabraknąć, Wasza obecność jest bezcenna!
Zieloność niech się zieleni!

Anna Chałupa HR
namiestniczka harcerek