Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
„Zielono mi” vol. 2 - Rzekotka we Wrocławiu

„Zielono mi” vol. 2 - Rzekotka we Wrocławiu

Monika Gandecka sam., 2013-01-27 Tagi: Rzekotka, Wrocław, spotkania

Spotkanie, śmiech, śnieg i śpiew – oto co kojarzy mi się gdy wspominam dopiero co minione spotkanie Krajowej Ekipy Harcerek „Rzekotka”. Wiele problemów zostało poruszonych, wiele serc rozpalonych i wiele postanowień poczynionych – zobaczcie dlaczego i co się właściwie działo w weekend 11-13.01.2013 we Wrocławiu.

E jak Eucharystia

Eucharystia powinna być w centrum naszego życia, każda harcerka to wie. Dlatego też w sobotę oraz w niedzielę uczestniczyłyśmy we mszy św. u naszych gospodarzy – ojców salezjanów. Bez pokarmu eucharystycznego nie byłybyśmy w stanie prowadzić tak owocnych dyskusji na zielone tematy.

M jak Międzynarodowość

Czym byliby Skauci Europy bez wymiaru europejskiego? Myślę, że na to pytanie nie trzeba odpowiadać. Zagraniczne ZZZ, obozy za granicą, obozy bliźniacze, wizyty w innych krajach FSE - o tym wszystkim rozmawiałyśmy w bloku międzynarodowość. Druhna namiestniczka starała się rozwiać nasze obawy, wątpliwości co do takich wyjazdów. Niezwykle budujące były także wymiany doświadczeń między drużynowymi z całej Polski. Ja dzięki temu zaczęłam się już zastanawiać do jakiego kraju pojadę ze swoim ZZ-tem.

P jak Promocja

Jesteśmy coraz bardziej medialni, czy nam się to podoba czy też nie – są to słowa naszej Namiestniczki Ani Chałupy. To prawda, dlatego Ekipa Krajowa Harcerek dba coraz intensywniej o swój pozytywny PR. Pierwszym krokiem jest strona internetowa namiestnictwa – jest coraz lepsza, ale musimy jeszcze w nią wszyscy włożyć wiele wysiłku. Następnym krokiem jest promocja obozu szkoleniowego Jadwiga – będzie film reklamowy i wiele pozytywnego szumu.

D jak Droga

Po strawie duchowej, czyli po Godzinie Światła u wrocławskich Dominikanów przyszła kolej na coś dla ciała. Obiad a po nim spacer połączony ze zwiedzaniem starego miasta był doskonałą okazją do rozmów – tych poważnych i mniej poważnych, tych dłuższych i krótszych. Był to czas regeneracji a także wspólnego kolędowania, no i może jeszcze bitwy na śnieżki.

R jak rozwój

Każda harcerka (no i drużynowa również) musi się rozwijać. Niezbędnym narzędziem do tego są stopnie harcerskie. Od dawna Ekipa Krajowa Harcerek pracuje nad zmianą książeczek stopni oraz ich treścią, tak by one były bardziej odpowiadały na oczekiwania harcerek oraz drużynowych. Kolejnym etapem rozwoju harcerki jest przejście do Ogniska Młodych Przewodniczek – o obawach i nadziejach z tym związanym  oraz o samym obrzędzie dyskutowałyśmy wspólnie z Ekipą Krajową Przewodniczek.

J jak Jungle

Sobotni wieczór upłynął nam pod znakiem karaoke i gier planszowych. Na salonach królowały takie hity jak In the Jungle czy Hakuna Matata. Podczas gry Jungle Speed ćwiczyłyśmy naszą spostrzegawczość i refleks. Kto jeszcze nie zna tej gry to koniecznie musi to nadrobić!

E jak Eurojam

Namiestniczka zostawiła najlepsze tematy, czyli gorące Eurojamowe newsy na koniec Rzekotki. O planie zajęć opowiadał nam szef programowy Eurojamu – namiestnik harcerzy Marcin Kuczaj HR. Jego wprowadzenie zapaliło nas do wyjazdu na Eurojam jeszcze bardziej. Przygotowania takiego zlotu to ogromny wysiłek logistyczny, merytoryczny, organizacyjny, finansowy, ale już teraz wiem, że będzie warto. Ania Chałupa rozpaliła nas jeszcze bardziej opowiadając nam o eurojamowych niespodziankach – jakich? Cóż – trzeba było być na Rzekotce!

D jak Dziękuję

Ogromne podziękowania należą się wszystkim za organizację tego spotkania, za pyszne jedzenie, za świetną zabawę i owocne dyskusje. Dzięki tym wszystkim którzy jadąc na Rzekotkę przemierzyli kilkaset czy kilka kilometrów. Do zobaczenia w Krakowie!

Monika Gandecka sam.