Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Zimowisko BluSZcza w Staniątkach i w Kołobrzegu

Samodzielne zastępy harcerek z południowej i północnej Polski na zimowiskach

Ola Szuba, 2016-02-16 Tagi: BluSZcz, Nowe Środowiska, 6 Tysięcy!

Na początku stycznia do opactwa sióstr Benedyktynek w Staniątkach zjechały się zastępy harcerek z Grybowa, Śląska oraz Oświęcimia. Na harcerki czekała wielka misja- zaopatrzenia całego indiańskiego plemienia w zimowe zapasy. Olimpiada sportowa, Konkurs kulinarny i wreszcie Wielka Gra pokazały, że nie da się złamać ducha dzielnych Indianek, a wieczorne ognisko objawiło wiele nowych scenicznych talentów. Śpiewom i zabawie nie było końca.

Dla zastępów ze Śląska zimowisko te było szczególne, bowiem Kamila Szczutkowska została mianowana na drużynową 2. Rybnickiej. Dziewczyny przyjechały jako samodzielne zastępy, a wyjechały jako drużyna! Radość z utworzenia kolejnej drużyny była ogromna.

Z kolei w pierwszy weekend lutego odbyło się zimowisko samodzielnych zastępów z Północnej Polski. Do położonego nad morzem Kołobrzegu przyjechały zastępy z Poznania, Sławska i Słupska. I tutaj nie zabrakło emocjonujących wyzwań czekających na harcerki. Musiały one stawić czoła „Nicości”, która chciała odebrać ludziom wyobraźnie i wszelką radość. Dzięki wielkiej determinacji udało ocalić się ludzkość i wszyscy dalej mogą marzyć. 

 

 

Oba te wyjazdy pokazały, że mimo dzielących zastępy odległości żywy jest w nich duch wspólnoty i przygody. To co szczególnie dodawało sił i umocniło harcerki do dalszych działań to również wspólna modlitwa oraz wszechobecna radość ze wspólnego przebywania. 

 

A już w maju na harcerki czekają Wielkie Harce Majowe, na które wszystkie zastępy czekają z niecierpliwością, bowiem cały BluSZcz zjedzie się w jedno miejsce i będzie mógł wspólnie wziąć udział w wyjątkowej przygodzie jaka ich czeka już za kilka miesięcy.