Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Zlot Niepodległości dla gromad w Dęblinie

Stanisław Bolek, szóstkowy szóstki brunatnej, 2016-12-07

Zlot Niepodległości odbył się 12 listopada w Dęblinie. Rozpoczął się od apelu przed Radomską Katedrą. Następnie gromady autokarami udały się na miejsce.

Podróż minęła szybko i jak zwykle przyjemnie. Nie zabrakło żartów i  śmiesznych historii. Nawet się nie obejrzeliśmy, a już dotarliśmy do Dęblina. Wszyscy niezmiernie się ucieszyli widząc, że wjeżdżamy do jednostki wojskowej i będzie możliwość zobaczenia tylu wspaniałości!!!  Tyle samolotów i helikopterów na wyciągnięcie ręki!
 Ale wszystko po kolei. Najpierw w kościele na terenie jednostki wojskowym odbyła się Msza Święta, do której służbę pełniła nasza gromada. Potem czekając na szefów graliśmy w ,,PIF-PAF".
 Wreszcie doczekaliśmy się zwiedzania Muzeum Sił Powietrznych. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Zwiedzaliśmy wystawy znajdujące się w budynku oraz eksponaty na zewnętrz. Obejrzeliśmy modele samolotów oraz dzwon Żwirki i Wigury. Na terenie  muzeum mieścił się jeszcze hangar z silnikiem Meserszmita,  Orlik,  duży samolot  dwupłatowy oraz  wystawa paru  karabinów przeciwlotniczych i wyposażenia pilotów. Na zewnątrz znajdowało się bardzo dużo samolotów np. MIG , helikoptery i Tupolew. Wszystkim wilczkom bardzo się tam podobało.
Po zakończeniu zwiedzania placówki pojechaliśmy na obiad. Po posiłku był czas na zabawę. Nasza gromada grała w "SZTANDARY". Zabawa była świetna. Moglibyśmy grać ciągle, ale musieliśmy się podzielić na nowe składy bo przyszły inne gromady - powstały nowe, znacznie większe zespoły, co oznaczało jeszcze ciekawszą zabawę.  Niestety czas strasznie szybko minął i nadeszła pora powrotu. Autokarem wróciliśmy do Radomia. Już nie mogę doczekać się następnego zlotu. Oby było równie fajnie!