Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Zlot Wicek 2013

Zlot Wicek 2013

Michał Pałamarz HR, 2013-08-16 Tagi: zlot Wicek 2013, Toruń

Od 6 do 12 sierpnia, na toruńskim poligonie odbył się zlot harcerzy ZHP, ZHR oraz ZHPpgk. Zlot odbył się z okazji setnej rocznicy urodzin patrona harcerzy, bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, który pochodził z nieodległej od Torunia Chełmży.

Do Torunia przybyło ponad 2 tysiące harcerek i harcerzy. Każda z drużyn wybierała "ścieżkę" - czyli plan zajęć, które wykonywała. Na terenie zlotu swoją siedzibę miało również Centrum Duchowe, w którym było obecnych od 10 do 25 kapłanów. W środę, na uroczyste rozpoczęcie zlotu przybył Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Byli też obecni marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Torunia. Wszyscy obecni utworzyli krąg, po czym po krótkim posiłku, goście zostali oprowadzeni po terenie zlotu.

W niedzielę, wraz z SZ 109 Jeleń uczestniczyliśmy w kościele Wniebowzięcia NMP (w którym wikariuszem był druh Wicek) we mszy świętej, której przewodniczył biskup polowy WP Józef Guzdek. Po mszy odbyła się debata organizacji harcerskich oraz władz samorządowych na temat realizacji patriotyzmu przez harcerzy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do Torunia! Miasto Aniołów i druh Wicek czekają na Was!

Michał Pałamarz-Podgórny HR,
szef PuSZczy