Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Betlejemskie Światło Pokoju w Pałacu Prezydenckim

Dominik Olczak, rzecznik prasowy, 2017-12-20

W poniedziałek 18 grudnia 2017 roku przedstawiciele Skautów Europy oraz innych organizacji harcerskich, działających pod Honorowym Protektoratem Prezydenta RP, uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odebrał od harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego ten wyjątkowy symbol braterstwa.

W tym roku przekazanie światła odbyło się pod hasłem „W Tobie jest światło”. Prezydent podczas swojego przemówienia, skierowanego do zebranych w Pałacu Prezydenckim harcerzy i harcerek podkreślił, iż jest to piękny symbol światła, dobra i nadziei.

Bądźcie strażnikami tego światła tak, jak jesteście strażnikami ognia przy harcerskich watrach” – powiedział Prezydent. Na koniec przemówienia złożył również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Po oficjalnym przekazaniu światła wszyscy harcerze i harcerki wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli do Sali Obrazowej, gdzie kapelani harcerscy pobłogosławili opłatki, którymi wszyscy obecni na uroczystości mogli podzielić się składając sobie wzajemnie życzenia. Przedstawiciele Skautów Europy złożyli życzenia Parze Prezydenckiej, wręczając przy okazji drobny upominek – okolicznościowy kalendarz wydany przez Skautów Europy      z okazji  setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,835,para-prezydencka-przyjela-od-harcerzy-betlejemskie-swiatlo-pokoju.html