Jubileusz Stulecia Harcerstwa

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Jubileusz Stulecia Harcerstwa

Rok 2011 to rok jubileuszu 100-lecia powstania polskich drużyn skautowych - powstania HARCERSTWA POLSKIEGO. To wielkie święto dla wszystkich polskich harcerek i harcerzy. Dlatego trzy ogólnopolskie organizacje harcerskie: Skauci Europy, Stowarzyszenie Harcerskie i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wraz polskimi organizacjami harcerskimi z Litwy i Ukrainy wspólnie uczczą tą rocznice.

W dniach 20-22 maja 2011 r. będzie miała miejsce Wyprawa Instruktorska do Lwowa – "Powrót do źródeł - Szlakiem A. Małkowskiego". Pojedziemy tam, gdzie 100 lat temu powstał polski skauting.

Koordynatorem Wyprawy Skautów Europy jest Marek Mucha HR Przewodniczący Rady Naczelnej.

Link do oficjalnej strony wyprawy: http://lwow.zhr.pl

W dniach 25 do 28 sierpnia 2011 r. spotkają się na Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa - "Całym Życiem - Przygoda XXI". Będzie to czas radości i świętowania, ale też czas zadumy nad tym, jakie wyzwania czekają harcerstwo w kolejnym stuleciu.

Koordynatorem Zlotowym Skautów Europy jest Tomasz Kilian HR - Sekretarz Krajowy.

Link do oficjalnej strony zlotu: http://100latharcerstwa.pl/

Własnym wkładem Skautów Europy w obchody 100-lecia Harcerstwa jest Wielka Gra Narodowa OSTROGI. Realizowana przez cały rok harcerski 2010/2011 i zakończona w lipcu 2011 r. wielkim biwakiem najlepszych zastępów.

Koordynatorem WGN OSTROGI jest  Marcin Kuczaj HR  Namiestnik Harcerzy

Link do oficjalnej strony WGN OSTROGI: skaut.fse.pl