Aktualności ŚDM 2011

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:
Notatki z Madrytu

Notatki z Madrytu

Tomasz Wiszniewski, 2011-08-20 Tagi: Światowe Dni Młodzieży, Madryt, Santiago, JMJ 2011, ŚDM 2011, Europa
Sobotni wieczór był prawdziwą hiszpańską fiestą. Rozpoczął się od wspólnego ucztowania – dla wszystkich 2300 obecnych skautów z prawie całej Europy przygotowano ogromne patelnie paella. Ekipa prowadząca wieczorne ognisko zabrała nas we wspaniałą podróż po całej Europie. Słowacy, Włosi, Polacy, Szwajcarzy, Francuzi, Niemcy, Litwini – nie sposób wymienić wszystkich, którzy w krótkich scenkach dzielili się z innymi swoją kulturą. 23 narodowości doskonale się bawiło – wspólnie śmiejąc się, tańcząc i śpiewając. »

Camino de Santiago - jest film!

Camino de Santiago - jest film!

Rawa Mazowiecka, 2011-08-19 Tagi: Europa, Światowe Dni Młodzieży, Madryt, Santiago, Europa, Rawa Mazowiecka
Otrzymaliśmy pierwszy film z Camino de Santiago od wędrowników z Rawy Mazowieckiej. Trasa wiodła od Oloron Saint Marie do Aren (15 km), potem Mendy (27 km), Saint Just Ibarre (18 km), Saint Jean Pied de Port (20 km) i Roncesvalles (26 km). Następnie przejazd autokarem do Monte do Gozo, u bram Santiago de Compostella, stamtąd prosto do katedry Santiago de Compostela. »

Misja Madryt 2011 rozpoczęta - relacje

Misja Madryt 2011 rozpoczęta - relacje

Grzegorz Waligórski, 2011-08-07 Tagi: Europa, Madryt, Światowe Dni Młodzieży
Dziś, w środę 3 sierpnia 2011, ruszyło niezwykle ważne dla nas wydarzenie: Santiago - Madryt 2011. Na szlaki pielgrzymkowe świętego Jakuba do Santiago de Compostella, a potem na spotkanie z Ojcem Świętym w Madrycie wyrusza w sumie 420 Skautów i Przewodniczek Europy z Polski. Dziś rano, po porannych Mszach Świętych wyjechały autokary z Warszawy, Lublina, Radomia, a jutro z Wrocławia. Początkowo trasa biegnie przez Paradyż i Chateau-Landon do sanktuarium w Lourdes u podnóża Pirenejów. Stąd, od stóp Matki Bożej poszczególne kręgi wędrowników i ogniska przewodniczek wyruszają samodzielnie na kolejne odcinki drogi świętego Jakuba, aby po kilku dniach wspólnie osiągnąć katedrę w Santiago de Compostella i u grobu Apostoła nabrać sił duchowych na dalszą służbę w Madrycie. »

Sekretariat Misji Madryt 2011

Sekretariat Misji Madryt 2011

Robert Federowicz HR, 2011-08-06 Tagi: Światowe Dni Młodzieży, Madryt, Santiago, JMJ 2011, ŚDM 2011
Na stronie www.droga.skauci-europy.pl uruchomiony został Sekretariat Misji Madryt 2011. Znajdują się tam wszelkie informacje na temat tej wyprawy. Zapraszamy do zapoznania się z programem Camino de Santiago, kolumnami, trasami, przewodnikami, programem FSE FEST-u, programem JMJ Madryt 2011, bazą plików... »

Santiago & Madryt 2011 Newsletter nr 3

Santiago & Madryt 2011 Newsletter nr 3

Czy wiesz, że służbę w Madrycie będzie pełnić 2176 Skautów Europy? Trzeci numer newslettera Santiago & Madryt 2011 to kolejne informacje o przygotowaniach do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Krzysztof Noworyta kończy opowieść o swojej pielgrzymce, a pozostali dzielą się wieściami nt. przygotowań do liturgii na FSE Fest, przecierania szlaku oraz swoimi przemyśleniami o Drodze. »

Camino de Santiago - zwiad terenu

Camino de Santiago - zwiad terenu

Magda Gzik, Przemysław Dmuch, 2011-05-16 Tagi: Światowe Dni Młodzieży, Madryt, JMJ 2011, ŚDM 2011, Santiago, Europa
Już od września wiadomo, że Skauci Europy będą zaangażowani jako wolontariusze podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Wiadomo, że jedzie nas z Polski aż 400 osób i że wielu ludzi liczy na nas! Naszą służbę w Madrycie poprzedzi pielgrzymka do Grobu Świętego Jakuba. Przejdziemy ok. 100 km jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. »

Madryd nadchodzi

Madryd nadchodzi

czachor, 2011-03-24 Tagi: JMJ 2011, ŚDM 2011, Madryt, Światowe Dni Młodzieży
Zapraszamy do lektury kolejnego numeru newslettera "Santiago & Madryt 2011". W środku m. in. komentarz do orędzia Benedykta XVI na XXVI ŚDM, informacje o akcjach zarobkowych Rawy Mazowieckiej i Wrocławia oraz ciąg dalszy przygód Krzysztofa Noworyty w drodze do Santiago. »

Santiago & Madryt 2011 Newsletter nr 1

Santiago & Madryt 2011 Newsletter nr 1

czachor, 2011-03-01 Tagi: , Madryt, Santiago, Światowe Dni Młodzieży
Zamieszczamy pierwszy numer newslettera ściśle związanego z pielgrzymką do Santiago i Madrytu na Światowe Dni Młodzieży 2011. Na początek: "3 na 4: Trzy pytania i cztery odpowiedzi, czyli jak przygotować się na Światowe Dni Młodzieży?" - kilka słów od ks. Marka Adamczyka, duszpasterza krajowego stowarzyszenia. A zaraz potem: "Na koniec świata" - o prostocie i mocy Camino do Santiago opowiada Krzysztof Noworyta HR. »

Skauci łączą siły na Światowe Dni Młodzieży

Skauci łączą siły na Światowe Dni Młodzieży

madrid11.com, 2011-01-18 Tagi: JMJ 2011, ŚDM 2011, Światowe Dni Młodzieży, Madryt
1200 młodych skautów z całej Europy weźmie udział w ŚDM jako wolontariusze. Skauci przygotowują się od wielu miesięcy do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Madrycie. Będzie to dla nich okazja nie tylko do przyjazdu w sierpniu 2011 roku do stolicy Hiszpanii, ale również do wzięcia czynnego udziału w wolontariacie. »

Orędzie Ojca Świętego na XXVI Światowe Dni Młodzieży

Orędzie Ojca Świętego na XXVI Światowe Dni Młodzieży

"(...) nasze spojrzenie kierujemy w stronę najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sierpniu 2011 roku w Madrycie. Już w 1989 roku, na kilka miesięcy przed historycznym upadkiem Muru Berlińskiego, pielgrzymka młodych zatrzymała się w Hiszpanii, w Santiago de Compostela. Obecnie, w chwili kiedy Europa w szczególny sposób potrzebuje odnalezienia swoich chrześcijańskich korzeni, mamy spotkać się w Madrycie, podejmując temat: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7)." »